İçeriğe geç

Google, fotoğraflarınızı Haziran 2021’den itibaren ücretsiz saklamayacak

Yıllardır Google Fotoğraflar, akıllı telefonlarındaki depolama kapasitesinden endişe duyanlar için nihai sığınma yeri haline geldi. Ancak, bu sığınma yeri Haziran 2021’den itibaren değiştirilecek.

Tüm kullanıcılara gönderilen resmi bir e-postaya göre Google, Fotoğraflar uygulamasına yüklenen tüm fotoğrafların, kullanıcıların Google hesaplarıyla aldıkları 15 GB depolama alanı için sayılacağını duyurdu. “1 Haziran 2021‘den itibaren, yüksek kalitede yedeklenen tüm yeni fotoğraflar ve videolar, Google Hesabınızla veya Google Drive gibi diğer Google hizmetlerinde olduğu gibi satın almış olabileceğiniz herhangi bir ek depolama alanıyla birlikte gelen 15 GB’lık ücretsiz depolama alanına dahil edilecektir. Gmail zaten bunu Google e-postada yapıyor ” dedi.

Bununla birlikte bazı iyi haberler var, teknoloji devi 1 Haziran 2021’den önce yedeklenen tüm fotoğrafların “bu değişiklikten muaf olduğunu ve Google Hesabı depolama alanınızda hesaba katılmayacağını” bildirdi.

Google One abonelik hizmeti

Hareketin arkasındaki fikir olan Google One abonelik hizmeti, bu ürünü daha fazla insanı ücretli kullanmaya itmek gibi görünüyor.

Şirket, e-posta duyurusunda ayrıca, “Bu kararı hafife almıyoruz ve bunun büyük bir değişim olduğunu kabul ediyoruz, bu nedenle size önceden haber vermek ve bu değişikliği yönlendirmenize yardımcı olacak kaynakları sağlamak istedik” dedi.

Google, çoğu kullanıcının “işlem yapmadan önce uzun zamanı” olacağına inanıyor. Ayrıca kotanıza ulaşana kadar ne kadar zamanınız olduğunu gösteren bir araç yaptı. Bu tahmin, fotoğrafları, videoları ve diğer içerikleri Google Hesabınıza ne sıklıkla yedeklediğinizi hesaba katar.

Google Fotoğraflar yeni depolama dönemi

google fotoğraflar
Google ayrıca, Haziran 2021’de kullanıcıların karanlık, bulanık ve başka türlü istenmeyen içerikleri kolayca bulup silmesine yardımcı olacak yeni bir depolama yönetimi aracı başlatacağını duyurdu. Ne kadar ödediğinize bağlı olarak istediğiniz kadar depolama alanı elde etmek için para harcayabileceğiniz ürün olarak Google One her zaman yanınızda olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir