İçeriğe geç

Ücretsiz C# nasıl öğrenirim ?

Merhaba bu yazıda sizlere Ücretsiz C# öğrenmenin kolay yolunu anlatmaya çalışacağım. Yazımda paylaştığım bütün kaynaklar tamamen ücretsiz bir şekilde kullanılabilmektedir.Kendini geliştirmek için C# öğren ve bir proje geliştir. Eğer C#, sizin öğreneceğiniz ilk programlama dili ve daha çok sorunuz varsa Yazılıma Nereden Başlamalıyım ? ve Nasıl Yazılımcı, Programcı Olunur ? yazılarıma da göz atabilirsiniz.

Özellikle ingilizcesi çok iyi olmayanlar için C# Türkçe kaynaklar, çok değerli olabiliyor. C# öğrenmek için Youtube da videolar izleyebilirsiniz, Udemy de C# Eğitim Videoları izleyebilirsiniz, Türkçe birçok internet sitesinden araştırma yapabilirsiniz ve yabancı kaynaklara bakabilirsiniz. Özellikle ingilizcesi çok iyi olmayanlar için C# Türkçe kaynaklar çok değerli olabiliyor.

Youtube ile ücretsiz C# öğren

Youtube da birçok ücretsiz ve gerçekten işe yarar C# dersleri bulunuyor. Bunlardan bir kaç tanesini sizinle palaşacağım.

Bilgisayar Kavramları

Bilgisayar kavramları Youtube kanalı sahibi Şadi Evren ŞEKER, birçok yazılım dilinde eğitim vermiş bir öğretim görevlisi. Youtube kanalında 1300 den fazla video bulunmakta. Şadi hocanın kanalında C# Eğitim Videoları adında 19 videoluk bir seri bulunmakta. Video serisinde metotlar, döngüler ve diziler gibi konularda yer alıyor.

Konusuna göre 5 dakikadan 50 dakikaya kadar videolarda uygulamalı anlatımı sayesinde izleyen, konuyu daha kolay anlıyor.

bilgisayar kavramları
bilgisayar kavramları kanalı

SendeKodYaz

SendeKodYaz kanalın da ki içeriklerin çoğunluğunu C# eğitimleri oluşturuyor. Başangıç seviyesinde ki bir yazılımcı için C# ile From uygulamaları ve konsol programları kodlayarak öğretiyor. Tane tane anlatımı ile izleyicilerinin zor konuları bile kolaylıkla anlamalarını sağlıyor. Kodlamayı basit örnekler ile anlattığı için öğrenirken hem zorlanmıyorsunuz hem de daha hızlı öğrenmiş oluyorsunuz. Bu sayede yazılımı da daha çok seviyorsunuz. Eğer anlatılanları daha zor anlayan biri iseniz bu kanalı tavsiye ediyoruz.

sendekodyaz kimdir ?
sendekodyaz kanalı

Murat Yücedağ

Özellikle ekşi sözlük gibi platformlarda isminden oldukça bahsettirmiştir. Video eğitimlerinde her konuyu derinlemesine işlediği için video sayısı çoktur. Bir konu hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için kendinin kanalını ziyaret edebilirsiniz. Udemy gibi global eğitim platformlarında yüksek sayılarda satışa ulaşmış, başarılı bir eğitmendir. Birçok başarısı ve önemsediği bir misyonu vardır.

Misyonumun fikir babası İsmail Hakkı Tonguç ve Hasan Ali Yücel’dir. Onlardan aldığım meşaleyi bizden sonrakilere taşımak gayesindeyim.

Murat Yücedağ

Zar oyunu ve at yarışı oyunu gibi alıştırmalar yaparak eğitimlerde verdiği değerli bilgileri aklınıza kazımanızı sağlıyor. C# ın bütün inceliklerini öğrenmek isterseniz kanalına bir göz atın derim.

Murat Yücedağ
Murat Yücedağ kanalı

freeCodeCamp.org (Yabancı)

Tam 2 milyon aboneye ve 87 milyon görüntülenmeye sahip ABD uyruklu bir yayıncı. Tam 4 saatlik C# giriş seviyesinden ileri seviyeye kadar olan bütün konuları anlattığı bir videosu var. Videolarda yaptığı çalışmaları herkese açık olarak yayınladığı için kendiniz test edebiliyorsunuz.

Bir Windows Form projesi üzerinde 24 saat çalıştığı video da profesyonel projelerin geliştirilme aşamalarını baştan sona kadar görmüş oluyorsunuz. Eğer İngilizceniz iyi ise güzel bir yayıncı, izleyebilirsiniz.

freeCodeCamp.org
freeCodeCamp.org

Programming with Mosh (Yabancı)

Phyton, javascript ve C# dillerinde değerli bilgiler veren bir yayıncı. 1 saatlik giriş seviyesi C# eğitimi vermektedir. Kendi görüşüm ses tonu seslendirmenlere benziyor ve dinlerken bazen uykunuz gelebiliyor. 😃

Programming with Mosh kanalı
Programming with Mosh kanalı

askjdasldlasmdas öldşas das

5 Yorum

  1. Cansu Cansu

    Bilgilendirici bir yazı olmuş sağolun.

  2. Furkan Furkan

    Harika bir an önce başlayacağım inşallahh c# yi öğrenmeye

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir