İçeriğe geç

Yazılım Öğreten En İyi Mobil Uygulamalar

Kodlama gün geçtikçe gelişen ve kaliteli yazılımcı ihtiyacının sürekli arttığı bir sektör. Yazılım öğrenmek için ise illa bir üniversiteye gitmeniz gerekmiyor. Üniversite okumadan da çok iyi yerlere gelmiş geliştiriciler var. Sizde evde yazılım öğrenmek istiyorsanız; ücretli yada ücretsiz bir çok kaynak bulunmakta. Yolun başında iseniz :

Yazılarıma göz atabilirsiniz. Yazılım öğrenmek için kullanılabilecek kaynaklar sürekli artarken bunların arasına mobil uygulamalar da katıldı. Kulağa Telefondan yazılım öğrenmek ne kadar garip gelse de büyük kitlelere erişmiş olan uygulamalar var. işte Yazılım öğreten en iyi mobil uygulamalar :

1 – Solo Learn

Uygulama Google Play Store da kodlama üzerine yapılmış uygulamalar arasında en iyisi olarak seçildi. Şuan 5 milyondan fazla indirmeye sahip oyun, 4.7 değerlendirme puanına sahip. Uygulayarak öğrenmeyi benimseyen uygulama ilk önce kısa kısa bilgiler veriyor daha sonrasında bir kaç soruluk denemeler ile bilgiyi pekiştiriyor.

Solo Learn yan uygulamaları ile birlikte HTML5, CSS3, JavaScript, JQuery, Python, Java, Kotlin, C++, C, C#, PHP, SQL, Algoritma, Ruby, Makine Öğrenmesi, Swift ve Git gibi teknolojileri öğretmeyi amaçlıyor. Uygulamayı android cihazınıza indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

solo learn uygulamaları
solo learn uygulamaları

2 – Mimo

Google Play’de 2018’in En İyi Kendini Geliştirme Uygulaması seçilen uygulama ile kod yazmayı eğlenceli bir şekilde öğrenebilirsiniz. içerisinde Kodlamayı Öğrenin kısmında Html, Css ve JavaScript kullanarak web siteleri oluşturabilirsiniz. Uygulama önceden kodlama deneyimi olmayan kullanıcılar da kullanılabilir. 0 bilgi ile en baştan programlama öğrenmek isteyenlere uygulamayı denemelerini tavsiye ederiz.

Çalışmalarınız boyunca hangi teknolojiyi ne kadar öğrendiniz ya da öğrendiğiniz teknolojilerin istatistiklerini görebileceğiniz güzel bir tasarımı mevcut. Mimo uygulamasını android cihazınıza yüklemek için buraya tıklayınız.

mimo uygulaması
mimo uygulaması

3 – Encode: Learn to Code

Programlamaya yeni başlayacaklar için biçilmiş kaftan ! Encode uygulaması basit anlatım yönüyle ön plana çıkıyor. Basit ve renkli arayüzü ile çalışırken sıkılmıyorsunuz. Eğer çocuğunuz kodlama öğrenmesini istiyorsanız bir tablete yükleyin ve eline tutuşturun. 😁 Encode uygulamasını android telefonunuza yüklemek için buraya tıklayınız.

Encode uygulaması
Encode uygulaması

4 – Programming Hub

Uygulama Google Play 2017 yılında en iyi eğitim uygulaması seçildi. 5000 den fazla program barındıran kütüphanesi sayesinde daha kolay bir eğitim alıyorsunuz. Bu kütüphane sayesinde kendinizi geliştirmek istediğiniz teknoloji ile neler yapılabildiğini görebiliyorsunuz.

Uygulama içi derleyici sayesinde öğrendiklerinizi test etme şansınız oluyor. Bunun yanında gündelik hayatta nerede olursanız olun kod yazmaya devam edebiliyorsunuz. Programming Hub da eğlenceli çizimler ve sıcak renk tonlarıyla kod yazarken kendinizi oyun oynuyormuş gibi hissedebilirsiniz. Bu ve diğer tanıttığım uygulamalar ingilizce temelli olduğu için dil bilmeyenler biraz zorlanabilir. Programming Hub ı yüklemek için tıklayın.

Programming Hub uygulaması
Programming Hub uygulaması

5 – Udemy

Udemy bir uygulamadan çok aslında online eğitim platformudur. Binlerce eğitmen arasından dilediğinizi seçip eğitim almaya başlayabilirsiniz. Udemy nin mobil uygulaması sayesinde ise her yerde kurslara devam edebilirsiniz. Her ayın bazı dönemlerinde eğitim kurslarında ciddi indirimler olabiliyor. Udemy de ücretli ve ücretsiz kurslar bulunmakta.

Tahmin edersiniz ki ücretli kurslar daha özenle hazırlanmış olduğu için daha çok rağbet görüyor. Ücretli bir kurs almak istiyorsanız İndirimlerden faydalanabilmek için doğru zamanı beklemelisiniz. Udemy e ulaşmak için buraya tıklayın.

Udemy uygulaması
Udemy uygulaması
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir